TENK Tech Camp 2025

Dato: 7. og 8. august

7. og 8. august arrangeres TENK Tech Camp i Horten for aller første gang – en gratis teknologicamp for jenter mellom 13 og 19 år. Campen skal gjøre teknologi både tilgjengelig og inspirerende, og Electronic Coast står som arrangør, i tett samarbeid med Horten kommune, USN og Kobben.

Gjennom to dager får deltakerne utforske teknologi på en praktisk og morsom måte, med workshops, foredrag og aktiviteter ledet av kvinner fra tech-bransjen. Målet er å vise frem bredden i teknologifag, og bidra til at flere jenter ser hvordan teknologi kan brukes til å skape løsninger samfunnet trenger.

Campen arrangeres parallelt i ti byer over hele Norge, og Horten er nå med for første gang. Samarbeidspartnerne trekker frem betydningen av å løfte frem lokale muligheter for utdanning og teknologikarrierer.

Deltakelse er gratis, og det eneste som kreves er tilgang til egen PC, Mac eller Chromebook. Campen passer både for jenter som aldri har prøvd teknologi før og for dem som allerede er nysgjerrige på mulighetene i tech.

Program dag 1:

08.30 Oppmøte og registrering
09:00 Velkommen, inndeling i grupper etc.
09:15 Teamaktivitet
10:00 Workshop del 1
10:45 Pause
11:00 Workshop del 2
11:45 Lunsj m/gruppebilde
12:45 Foredrag med Adm. Dir. Siri Evensen IBM
13:30 Workshop del 3
14:15 Workshop del 4
15:00 Takk for i dag

Program dag 2:
08:30 Oppmøte og registrering
09:00 Kort info om dag 2
09:15 Workshop del 1
11:45 Grill-lunsj
12.45: Workshop del 2
14:15 Avslutning med diverse aktiviteter og premieringer
15:00 Takk for denne gang

*Det kan bli spennende endringer i programmet

 

Siste nyheter

Sensocure får grønt lys i Europa

Sensocure får grønt lys i Europa

Endelig har Sensocure fått CE-merking av sin medisinske sensor IscAlert™ – et system som kan oppdage dårlig blodtilførsel (iskemi) i kroppen før det blir alvorlig.

CE-merkingen betyr at produktet er godkjent for bruk i Europa og tilfredsstiller alle krav til sikkerhet og kvalitet.

IscAlert™ måler nivået av karbondioksid (pCO₂) i vevet der sensoren er plassert. Når blodtilførselen svikter, stiger dette nivået raskt – og da kan helsepersonell gripe inn tidlig, ofte før skaden blir permanent. Det er snakk om sekunder og minutter, og i verste fall forskjellen på liv og død.

Sensocure har jobbet i over ti år med å utvikle teknologien, testet den i flere norske sykehus og fått støtte fra både EU, Forskningsrådet og Innovasjon Norge. Nå er teknologien klar til å tas i bruk av europeiske sykehus – og neste steg er godkjenning i USA.

Dette er en stor milepæl for et av våre innovative medlemsbedrifter, og vi gratulerer.

TENK Tech Camp 2025

TENK Tech Camp 2025

TENK Tech Camp til Horten for første gang
7. og 8. august arrangeres TENK Tech Camp i Horten for aller første gang – en gratis teknologicamp for jenter mellom 13 og 19 år. Campen skal gjøre teknologi både tilgjengelig og inspirerende, og Electronic Coast står som arrangør, i tett samarbeid med Horten kommune, USN og Kobben.

Gjennom to dager får deltakerne utforske teknologi på en praktisk og morsom måte, med workshops, foredrag og aktiviteter ledet av kvinner fra tech-bransjen. Målet er å vise frem bredden i teknologifag, og bidra til at flere jenter ser hvordan teknologi kan brukes til å skape løsninger samfunnet trenger

Elektronikkbyen Horten – en historie verdt å fortelle

Elektronikkbyen Horten – en historie verdt å fortelle

Hva hadde verden vært uten Horten?

En gruppe engasjerte fagfolk og tidligere ansatte har satt i gang arbeidet med å skrive ned historien om Hortens elektronikkindustri.

Bedrifter som Norcontrol, Vingtor, AME og Simrad har satt varige spor – nå skal historiene bevares og deles med nye generasjoner.

Har du minner eller kunnskap å bidra med?
Bli med – historien skrives nå.
Neste møte er 10. juni!