Nyansatt i Microtech Innovation - Nicklas Stavnar
Nyansatt – Nicklas Stavnar
Nicklas har kommet inn som konsulent i Microtech Innovation (MTI), hvor han skal bidra mot gründere og eksisterende næringsliv i Silicia og Electronic Coast. Fokus vil hovedsaklig være på strategi, produktstrategi, forretningsutvikling og nettverk. «Jeg har alltid hatt en iboende nysgjerrighet på nye produkter og tjenester, og kan vel si at jeg som regel er tidlig ute med å prøve nye ting. Dette i kombinasjon med at jeg trigges av det å «skape noe», gjør at jeg gleder meg til å jobbe enda tettere på andre gründerteam og ikke minst det etablerte næringslivet i regionen», sier Nicklas.
Bio
Nicklas ble rekruttert inn i MTI via hans rolle som rolle som co-founder av bedriften Qrona, som ble tatt inn i inkubatorprogrammet til Silicia i høst.
Tidligere har Nicklas 7+ år i Schibsted systemet, hovedsaklig inn mot produkt- og techmiljøet sentralt. Her har Nicklas hatt varierte roller, blant annet som forretningsanalytiker mot toppledelsen, prosjektleder og product manager. Han var med på reisen som «intrapreneur» i Schibsted hvor de bygget opp den sentrale produkt og techsatsingen fra ca 10 til 700+ personer, spredt utover kontorer i London, Paris, Stockholm, Oslo og Barcelona. I tillegg var han en del av teamet som jobbet med den operasjonelle børslanseringen til Adevinta (spin-off fra Schibsted), med fokus på splittelsen av teknologibasen innenfor advertising og data.
Liten fun-fact
Var statist i Max Manus + noen andre statistprosjekter. Forteller mer over en kaffe 🙂
Utdanning
MSc International Management fra Strathclyde Business School, Glasgow. Bachelor i økonomi og ledelse fra BI, Oslo. Product Strategy kurs fra Pichler Consulting.

Siste nyheter
Åpent møte om kvanteprosessering – 28. januar på Forskningsparken
Electronic Coast inviterer til åpent møte om kvanteprosessering – Quantum Computing – som paradigmeskifte for industriell regnekraft.
Kappløpet innenfor kvantedatamaskiner har pågått i flere år. De siste årene har det økt i omfang og med mye større investeringsbudsjett.
Alle våre nordiske naboer har etablert nasjonale kvante-strategier. Det er en klar forventning at innføringen av slike systemer vil være et paradigmeskifte innenfor mange IT-oppgaver.
Når det innføres ny teknologi med nye superkrefter, vil dette også bety nye trusler og problemstillinger som man bør behandle. Når og på hvilken måte vil denne nye teknologien påvirke offentlige og private tjenester. Og kanskje like viktig: hvordan bør man forberede seg allerede idag for å være forberedt på ny risiko som kommer som en følge av en slik teknologi-revolusjon.
IBM er en av de verdensledende teknologiselskapet innen utviklingen og anvendelser av kvantedatamaskiner. Innlegget vil gi en innføring i industrien rundt «Quantum Computing» og hvordan man spesielt ser anvendelser innenfor elektronikk og material-teknologi. Denne sesjonen vil også vektlegge den internasjonale satsningen innenfor standardisering av kvantesikre IT-system og hvordan arbeidet bør startes.
Foredragsholder er Lars Nordbryhn, Sivilingeniør i fysikalsk elektronikk / fotonikk. Senior Architect og Quantum Ambassador i IBM med 25 års erfaring i IT-virksomheter i Norge og Norden.
90 millioner til norsk kompetansesenter for mikrobrikker
Electronic Coast, SINTEF og fire norske universiteter er utpekt som ett av 27 europeiske kompetansesentra for mikrobrikker.
Satsningen fra EU og Forskningsrådet vil gjøre det enklere for bedrifter og forskningsorganisasjoner å få tilgang til teknologi og infrastruktur i Norge og Europa, noe som er svært nødvendig i en urolig tid.
Bli med på nyetablerte Team Eksport 6. februar
Neste møte er 6. februar